התוכן העיקרי

מכתבו של אלכס

"פרויקט תיאטרון עדות" - לספר כדי לחיות, בהשתתפות שורדי שואה, הדור השני ותלמידי תיכון אזורי באר טוביה, התקיים בניהולם של עזרא ועירית דגן. ברצוני לשתף במה שחוויתי מתחילתו של התהליך ועד סופו – קיום ההצגה.

המפגשים היו מרתקים מתחילתם ועד סופם. לפגוש את עזרא ועירית דגן, האנשים שעמדו מאחורי הפרויקט החשוב הזה, בהחלט שני "כוכבים", מקצוענים ורגישים ברמה הלאומית. הם עבדו איתנו ברגישות רבה ובתהליך הדרגתי ממושך, שנמשך כחצי שנה הצליחו לגרום לנו לשתף את מה שהורינו ומשפחתם עברו, כאמצעי לשיתוף והעברת הסיפור ההיסטורי לדורות הבאים.

עזרא ועירית הצליחו לייצר קבוצה איכותית מבני נוער - תלמידי תיכון באר טוביה משכבה ח', שגילו עניין והרעיפו חום על כל אחד מהניצולים, שבנוכחותם, הם סיפרו את סיפורנו שהיווה את סיפורם של רבבות ילדים בשואה.

גדולתם של עזרא ועירית ,לקחת חומר גלם בוסר ואנשים מין השורה ללא כל רקע מקצועי, לאפשר להם לספר את הסיפור שלהם ולהפוך לתוצר מוגמר מקסים וברמה מאוד גבוהה.

החוויה להשתתף בפרויקט כזה כמו עדות מוציא אותך משיווי משקל ומביא אותך למחוזות שלא ציפית להם.

אישית, אותי זה מאוד ריגש וריגש עד דמעות דבר שלא אופייני לי, אני הייתי מין מצ'או, שלא בוכה וכאשר זלגו לי דמעות בפעם הראשונה גם לא התביישתי בזה. כן, נכון עברתי תוך כדי ההכנות איזה שינוי שאומנם שבר לי את הכללים והמפתיע? אני מרגיש טוב עם זה וזה אפשר לי להיפתח ולשתף.

אחרי ההצגה, הקהל "התנפל" עלינו. הרגשנו לרגע "כוכבים" ואולי באמת אנו כוכבים!

תודה לעזרא ועירית דגן ולמשפחתם, אתם אלופים!

בהזדמנות זו תודה לאלין מלול, על ליווי הפרויקט החשוב הזה, בלעדיה לא הייתי חווה את החוויה כי היא זאת שאפשרה לי להשתתף בפרויקט.

תודה לצוות המנהל, למפיק המוזיקלי ולכל מי שהביא להצלחת הפרויקט המקסים הזה.

 

תודה מקרב לב

אלכס גולדפרב, מחכים לפרויקט הבא.