מכתבו של אלון אלקובי- נכדו של משה רוטמןלאחר הפרוייקט שלכם נשארתי עם המון חומר למחשבה, והיה לי כל כך הרבה דברים להגיד.
אני מאושר שהייתה לי את ההזדמנות לקחת חלק, גם אם הוא היה די קטן, בפרוייקט המדהים שיצרתם במשך שנה ארוכה.
אומרים, שהאנשים גדולים הם האנשים האמיתיים. כשישבתי בין הקהל הצפוף במשך חלק מההצגות שלכם לא הצלחתי להבין איך כל פעם מחדש כשאני נמצא באותו המקום, מקשיב לאותם הסיפורים, מדקלם כמעט בעל פה את אותם הטקסטים ורואה שוב את אותן התמונות, אני מוצא את עצמי מרותק להצגה.
לאחר זמן מה, נוכחתי לדעת שהסוד של ההצגה הזאת הוא האמיתיות שלה, היא לא עוסקת בבידור או בעשיית כסף. היא חושפת אותנו אל האמת הכואבת ואל עולם שאולי לא נוכל אף פעם להבין. אני ישבתי בקהל, ראיתי את המשחק האמיתי והכנה של הנערים, ראיתי את ההתרגשות הטהורה של המבוגרים, ראיתי את התמונות הקשות והבטתי עמוק יותר מתמיד אל אנשים שלפני כן לא הכרתי מעולם, שעכשיו הייתה לי את ההזדמנות לראות קצת ממה שמסתתר מאחורי העיניים שלהם ושכמובן כבש אותי וריגש אותי מיד.
את סיפורו של סבא שלי, משה רוטמן, שמעתי לא מעט פעמים, אך כשראיתי אותו על הבמה לצד כל הנערים, ליבי פעם יחד איתו, הייתי מתוח מתמיד ורציתי להיות שם יחד איתו ולחבק כל מילה שהוא מוציא מהפה. ברגעים אלו, הרגשתי מבפנים מאושר מפני שלסבא שלי יש את ההזדמנות להוציא החוצה קצת מהנטל שהוא נושא עמו כל חייו ולהראות לכולם שהוא הפך לאדם גול מהחיים עם נכדים, נינים וגאווה גדולה.
אני מאמין שהגדולה נמצאת בכל אחד ואחד מהאנשים שהשתתפו. חבל שהכל נגמר כל כך מהר, אבל מה שאתם יצרתם והצגתם בהצגה הזו נתן כל כך הרבה לקהל ומבחינתי זה ימשיך להדהד עוד הרבה שנים טובות.
אני רוצה להודות למשפחת דגן שאחראים על פרוייקט מדהים, אני מאחל לכם המון בהצלחה עם שאר הפרוייקטים ואני מקווה שלא תשכחו את החוויה הזו. והכי חשוב למבוגרים, אני מאחל לכם הרבה נחת ובריאות, אני מקווה שהחיים שלכם יהיו מלאים רק בחוויות טובות והרבה אושר.
אני חייב להודות לסבא שלי שנתן לי את ההזדמנות לקחת חלק בכל זה, שבכלל תמיד היה בסיס לערכים מרכזיים שזכיתי לחיות איתם ושהופכים אותי לאדם טוב יותר.
חג שמח לכולם. הנכד של משה רוטמן...אלון אלקובי