תפריט נגישות

מכתבים

"אני מבקש להביע בפניכם את הערכתי העמוקה, אפילו את תודתי על החוויה שזיכיתם בה אותי בצפייה במפעלכם "תיאטרון עדּות". הצלחתם בהשראה ייחודית לפלס נתיב חדש, המלהיב שלושה דורות בעת ובעונה אחת. אשריכם שזכיתם להציג. אשרינו שזכינו לראות. מאמץ את ידיכם."

אבשלום קור
דוקטור ללשון, מרצה, עיתונאי ואיש קול ישראל

 

"יש פתגם שאומר: "השטן נמצא בפרטים" התרשמתי היום שחלק גדול מהפרטים שלכם מבטאים את הזוועה, את שאי אפשר לבטא. 

הזוועה שבשואה נמצאת בתוך חתיכת הלחם, בפיסת הבגד, או בחור הזעיר שבאדמה. זה לא רק הסיפור, אלו הדברים הקטנים שבסיפור - הם שהופכים אותנו לעדים, לשותפים מלאים לחוויות הקשות שעברתם. עירית ועזרא - אתם עושים משהו חשוב ועוצמתי, תודה שאפשרתם לי לקחת חלק בזה."

פרופסור דויד גו'נסון 
ממציא תיאטרון הפלייבק והדרמה תרפיה

 

"זאת הייתה הפתעה מרעישה, באמת נרעשתי. החיבור הזה בין הנערות והנערים לבין האודים המוצלים שמתלקחים שוב על הבמה, הוא חיבור מיוחד במינו, עוצר נשימה; גם את נשימתי הוא עצר. אינני מכיר דרך יותר טובה להנחלת הזיכרון."

יוסי שריד 
פוליטקאי, עיתונאי, סופר ומשורר

 

"תיאטרון עדּות הוא שילוב של מעשה נכון, ערכי, חינוכי ומרגש. עירית ועזרא דגן יזמו ונטלו על עצמם משימה חשובה מאין כמותה: מרוץ נגד השעון הביולוגי. התרגשנו עד מאד. יבורכו העושים במלאכה."

עודד בן עמי
עיתונאי ואיש תקשורת

 

"צפיתי בהתרגשות ובהתפעלות במופע התיאטרוני המורכב של תיאטרון עדּות. הרעיון לשלב יחדיו שחקנים צעירים עם בעלי העדּות עצמם הוא מדהים. עבודת המיקרו העדינה של ההעמדה והבימוי מנעה מלאכותיות וסכמאטיות. אני מברך אתכם על עבודתכם ומאחל המשך עבודה מקורית ומעניינת."

א.ב יהושע
סופר ומחזאי ישראלי
חתן פרס ישראל לספרות ולשירה

 

"השואה תמיד הייתה נושא מרוחק, שנמצא רק בטקסים וסרטים, ולא מדברים עליו מספיק. הפרויקט הזה הוא החוויה הכי משמעותית שעברתי בחיים שלי. הזכות להכיר ניצולים, להכיר ולשמוע אותם מקרוב היא בכלל לא מובנת מאליו. אני מודה לכם עירית ולעזרא, שבזכותם כל זה קרה, אין לי מילים לתאר כמה אני מעריכה אתכם."

בר שרלין
ממשתתפי הפרויקט

 

"בבית הספר לימדו אותנו על השואה, אך לא לימדו אותנו להרגיש, כאן הצלחתי לגעת ולהבין, כאן הצלחתי באמת להרגיש. אני רוצה להודות למבוגרים שנפתחו אלינו ונתנו לנו חלון הצצה לעבר שלהם. את מה שקיבלנו מכם נשמור לעד בליבנו."

עילית הראל
ממשתתפות הפרויקט

 

"אתם שליחי מצווה לא רק של הנספים, אלא של הניצולים. ''את פתח לו'', כתוב בהגדה של פסח, אתם פתחתם את הפיות של אלו ששישים שנה שתקו. אתם ממלאים משימת קודש בהנחלת תודעת השואה לדורות הבאים. התרומה שאתם תורמים, לנו הניצולים ולעם ישראל, אין תחליף לה..."

דוד דוגו לייטנר
ניצול שואה, ממשתתפי הפרויקט

 

"המפגש הזה עם כל משפחתי שהלכה לעולמה ועם עצמי כשהייתי ילדה קטנה... להסתכל היום אחורה ולגעת בפחד ובכאב, עטופה ומוגנת בחברתכם, עירית ועזרא והילדים, זאת מתנה גדולה שהערך שלה לא נמדד במילים."

אילנה בלומנפלד 
ניצולת שואה, ממשתתפי הפרויקט

יצירת קשר

תיאטרון עדות

עקבו אחרינו

ועידת התביעות
EVZ Foundation