האנשים מאחורי הפרויקט

Image

עירית דגן

מרפאה בהבעה ויצירה, M.A. בדרמה תרפיה ,שחקנית, מורה למשחק ובמאית תיאטרון. בוגרת בית הספר למשחק ''בית צבי'',  וספרות עברית באוניברסיטה העברית.שיחקה בתיאטרון ''הבימה'' ובתיאטרון לילדים ולנוער, מנהלת הוראת תיאטרון בתוכנית ''קרב'' למעורבות בחינוך.

דור שני להורים ששרדו את אושוויץ  ו''מחתרת הבריחה'' בהונגריה וטרנסלבניה ואיבדו את כל משפחותיהם יוסף ולוי בשנה האחרונה למלחמה.

עזרא דגן

שחקן התיאטרון ''הקאמרי'' ת''א, במאי ומורה למשחק מסוגנן ופנטומימה באוניברסיטת חיפה. בוגר מגמת התיאטרון בבית ספר ''רננים'',הסטודיו של נולה צ'לטון ופנטומימה בסטודיו של קלוד קיפניס. שיחק בתיאטרון ''הבימה'' במשך 15 שנה. גילם את דמותו של רבי מנשה לברטוב, בסרט ''רשימת שינדלר'' (סטיבן שפילברג).
חלק ממשפחתו , 6 נפשות בני משפחת פינטו שחייתה בפאריס, נספו באושוויץ.

''צריך אומץ, כדי לגעת, לספר ולהציג את קורות הישרדותם של ניצולי השואה. מצאנו עצמנו עוברים תהליך הדרגתי וממושך, מגבשים בנגיעה ראשונית, הססנית, רגישה בתחילה, ובטוחה  יותר בהמשך- דרך תיאטרלית – חווייתית המוסרת עדות. חלקם של הדור השלישי, גדול לא פחות: מכילים את העצבות והאובדן, אך תורמים גם לאווירת התקווה, שמחת החיים וההמשך. אנו הבאים מן התיאטרון, בטוחים שכאן זה שונה: התהליך חשוב יותר מהתוצאה. הרגשנו לא פעם כמנחים בקבוצת תמיכה וגם כבני משפחה. פגשנו קבוצה של מבוגרים וצעירים  שבחרו להגיע, ולהישאר... שמעולם לא עמדו על במה. מתחילים בזהירות ובחשש: אם לגעת? וכמה? ועד היכן?- בכאב, ובפצע שהגליד, או לא... ומצאנו עצמנו נסחפים, אוהבים ונרגשים בחמלה אין - סופית וברצון עז ליצור "קבוצה חובקת" ולברוא צורה-בימתית למסמך אנושי מצמרר ומכאיב. ''